Five of Green

Five of Green
Miasto:
Elbląg
Utworów:
13
Oglądany:
1360 razy
Założenie konta:
2 czerwca 2009
Ostatnia aktualizacja:
24 marca 2013
O byciu, czyli kilka słów o merytoryce.
Każda istniejąca forma życia, włączając w to fenomen rasy ludzkiej, z największym prawdopodobieństwem powstała w wyniku dziwacznego, kosmicznego wypadku.
Jako istoty, które same siebie dumnie określają mianem ‘rozumnych’, ludzie winni są myśleć. Wszystkie teorie, doktryny i przekonania dotyczące celu egzystencji i pochodnych, to (niezależnie od siły wiary jednostek w nie wierzących) jednakowo prawdopodobne życzenia posiadania monopolu na prawdę i rację. Pozostają tylko teoriami, i jako takich, miejsce ich w myśli i słowie, nie agresji czy czynach kolidujących z ogólnie pojętą moralnością.
Co zatem robić, by uniknąć nihilistycznej wizji kosmicznej, bezdusznej otchłani, której drobiną jest cały nasz świat? Doświadczać, czerpać z doświadczeń, nie oglądając się jednak przesadnie za siebie; unikać błędów przeszłości. Smakować i używać piękna Ogrodu, chaotycznego i przypadkowego daru, który otrzymaliśmy. Kochać. Nade wszystko mając jednak na uwadze jedno: jesteśmy piękni, dumni i wolni, ale granicę naszej wolności wyznacza jedynie granica wolności drugiego człowieka. Przychodzimy na chwilę, więc sprawmy, abyśmy byli pewni, że odchodząc nie będziemy żałować naszych jedynych i niepowtarzalnych pięciu minut. Enjoy your five minutes. Enjoy your Five of Green.

Utwory